Linette nie zagra w półfinale singla w Charleston

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2022 01:10
Magda Linette przegrała w dwóch krótkich setach w ćwierćfinale z Jekateriną Aleksandrową.
Magda Linette
Magda LinetteFoto: Tennis Channel

Magda Linette nie zdołała awansować do półfinału turnieju tenisowego w Charlston. Polka przegrała z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową 0:6, 2:6.
Pierwszy set trwał tylko 24 minuty i przebiegał zupełnie bez historii. W drugim Magda próbowała nawiązać walkę, jednak nie mogła w żaden sposób znaleźć sposobu na dużo lepszą w tym meczu Rosjankę. Przegrała wysoko także tę partię 2:6. Spotkanie trwało 62 minuty.

Mimo dotkliwej porażki, za awans do ćwierćfinału, po drodze do którego pokonała m.in Kanadyjkę Leylah Fernandez i Estonkę Kaię Kanepi, Magda zarobiła sporo punktów i w rankingu awansuje o 6 miejsc na 58. pozycję.

To jednak nie koniec przygody Magdy z turniejem w Charleston. Polka zagra jeszcze dziś wieczorem o półfinał turnieju deblowego, w którym gra w parze ze Słowenką Andreją Klepac.

***

Magda Linette gra dalej w Charleston - w II rundzie wygrała z Fernandez, a w 1/8 finału pokonała Kanepi.

Polskie hokeistki od wygranej z Kazachstanem rozpoczęły mistrzostwa świata dywizji IB.

Pogoń przegrała 1:2 z Wisłą Płock, a Zagłębie Lubin pokonało 3:1 Stal Mielec.