Polskie tenisistki pokonały Rumunię

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2022 12:15
Iga Świątek zdobyła trzeci, decydujący punkt, odprawiając rywalkę "na rowerze". 
Polskie tenisistki wygrały z Rumunkami
Polskie tenisistki wygrały z RumunkamiFoto: PAP / Piotr Polak

Polskie tenisistki pokonały Rumunię w meczu kwalifikacji do finałowego turnieju Billy Jean King Cup, dawniej zwanego Pucharem Federacji. Decydujący trzeci punkt dla naszej drużyny zdobyła Iga Świątek. 
Po piątkowych meczach singlowych nasze tenisistki prowadziły z Rumunkami 2:0 - swoje mecze wygrały bowiem Magda Linette i Iga Świątek. Linette pokonała Irinę-Camelię Begu 6:1, 4:6, 6:2, a Świątek wygrała z Mihaelą Buzarnescu 6:1, 6:0.

W sobotę "kropkę nad i" w błyskawicznym tempie postawiła liderka światowego rankingu - Iga Świątek, która bez straty gema pokonała notowaną o ponad 300 miejsc niżej Andreeą Prisacariu i zdobyła decydujący o zwycięstwie trzeci punkt.
Początkowo rywalką Igi miała być Irina-Camelia Begu, ale ostatecznie zastąpiła ją Prisacariu, dla której już sama możliwość zagrania ze światową jedynkę było dużym wydarzeniem, a to, że nawet przez moment nie potrafiła nawiązać walki i przegrała 0:6, 0:6 - nie było niespodzianką.

W meczu deblowym, który ie miał już wpływu na to kto wygra spotkanie Polska-Rumunia Magdalena Fręch i Alicja Rosolska wygrały z Mihaelą Buzarnescu i Andreeą Mitu 5:7, 6:3, 10-5 i tym samym Polska pokonała w Radomiu Rumunię 4:0. 

Finałowy turniej Billy Jean King Cup, z udziałem 12 najlepszych kobiecych drużyn świata, zostanie rozegrany w listopadzie.

Darek MatyjaZobacz więcej na temat: SPORT Czwórka
Czytaj także

Hurkacz przegrał Dimitrowem, Polskie tenisistki prowadzą z Rumunią 2:0

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2022 16:56
Popołudniowy przegląd sportowy - 15 kwietnia 2022.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warta pierwszym półfinalistą MP w siatkówce mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2022 23:00
Skra odrobiła straty i doprowadziła do trzeciego meczu ćwierćfinałowego z AZS-em Olsztyn. 
rozwiń zwiń