Ostatnia aktualizacja: 26.04.2022 08:00
Poranny przegląd sportowy - 26 kwietnia 2022.
Maskotka Wisły Kraków
Maskotka Wisły Kraków Foto: Shutterstock.com/Tomasz Bidermann

Wisła Kraków coraz bliżej spadku do piłkarskiej 1. ligi. Zespół Jerzego Brzęczka przegrał wczoraj 3:4 z Wisłą Płock po bardzo emocjonującym spotkaniu. Goście prowadzili do przerwy 3:1, a w drugiej połowie "Biała Gwiazda" wyrównała po trafieniach Manu i Ondraska. Spotkanie przedłużyło się jednak aż o ponad 10 minut i w 101 minucie z rzutu karnego strzelił Mateusz Szwoch.

Wisła ma 29 punktów i zajmuje 16. miejsce, czyli jedno z trzech w strefie spadkowej. Do 15. Zagłębia Lubin traci dwa punkty.

W ekstraklasie siatkarek poznaliśmy za to skład finału. O złoto Tauron Ligi zagrają Developres Bella Dolina Rzeszów i Grupa Azoty Chemik Police. Chemik awans wywalczył w poniedziałek. Wygrał drugi mecz półfinałowy z Grot Budowlanymi Łódź 3:0.

Szczegóły i więcej informacji w dźwiękowej wersji Porannego przeglądu sportowego.