Liverpool w finale Ligi Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 08:01
W środę poznamy drugiego finalistę LM i będzie to Manchester City lub Real Madryt.
Fani Liverpool FC
Fani Liverpool FCFoto: pixabay / domena publiczna

Piłkarze Liverpoolu awansowali do finału Ligi Mistrzów. W rewanżowym półfinałowym spotkaniu pokonali na wyjeździe Villarreal 3:2. W pierwszym spotkaniu też byli lepsi zwyciężając 2:0.
We wtorek hiszpański klub znakomicie rozpoczął mecz i po pierwszej połowie odrobili straty, bo w 3. minucie gola strzelił Boulaye Dia, a w 41. Francis Coquelin. Liverpool pokazał jednak klasę po przerwie - w 62. minucie trafił Fabinho, w 67. minucie Luis Diaz, a wynik w 74. minucie ustalił Sadio Mane.

W środę o 21.00 drugi półfinałowy mecz między Manchesterem City i Realem Madryt. Pierwsze spotkanie 4:3 wygrał angielski zespół.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

W finale piłkarskiego Pucharu Polski Raków Częstochowa wygrał z Lechem Poznań 3:1.

Dzięki sportowi potrafiła pokonać groźne choroby i wrócić do formy...

Popołudniowy przegląd sportowy - 3 maja 2022.