Trwa seria zwycięstw naszych pięściarek w MŚ w Stambule

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 21:59
Sportowe podsumowanie dnia - 13 maja 2022.
Daria Parada
Daria ParadaFoto: IBA

To się nazywa otwarcie mistrzostw świata. Do tej pory sześć naszych pięściarek z ośmiu, które startują w mistrzostwach w Stambule, już stoczyło swoje walki i mamy sześć zwycięstw...
Najpierw swoje pierwsze walki wygrały: Natalia Rok (48 kg), Sandra Kruk (57 kg), Agata Kaczmarska (75 kg), Wiktoria Rogalińska (54 kg) i Aneta Rygielska (66 kg).
Do koleżanek dołączyła w piątek Daria Parada, która pokonała zawodniczkę z Mongolii Erdenetuyę Enkhbaatar 3:2 i awansowała do ćwierćfinału w kategorii do 70 kg.
19-letnia Parada jest najmłodszą zawodniczką w reprezentacji Polski i jak przyznała w rozmowie z Czwórką, było trochę stresu przed wyjściem do ringu w tak poważnej imprezie - posłuchajcie co powiedziała.
W poniedziałek Daria zmierzy się z utytułowaną Turczynką Semą Caliskan.

W mistrzostwach świata w boksie kobiet w Turcji bierze udział rekordowa liczba 310 zawodniczek z 73 krajów. Zawody zakończą się 20 maja.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia - tam też wypowiedź Darii Parady.

***

Po wygranej z Jarosławiem KPR Gminy Kobierzyce zapewnił sobie 3. miejsce w mistrzostwach kraju.

W sobotę w Poznaniu będą królować smocze łodzie... ale nie tylko - wszystko w ramach zawodów Poznańskie Dragony 2022.

W ćwierćfinale turnieju tenisowego w Rzymie Iga Świątek pokonała Biankę Andreescu i w półfinale zagra z Aryną Sabalenką.