ZAKSA obroniła tytuł w LM

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 08:01
Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla finał Ligi Mistrzów z włoskim Itas Trentino wygrali 3:0.
Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY w poprzednim sezonie świętowali zwycięstwo w Lidze Mistrzów Foto: Twitter.com/ZAKSA (screen)

Mecz finałowy rozegrano w słoweńskiej Lublanie, a świeżo upieczeni mistrzowie Polski przystępowali do niego jako obrońcy tytułu w Lidze Mistrzów. W sezonie 2021 w decydującym spotkaniu zmierzyły się te same zespoły i to ZAKSA była lepsza 3:1.

Rok później włoski zespół nie ugrał nawet seta, choć był tego bliski w trzeciej partii. Kolejne sety niedzielnego finału w Lublanie kędzierzynianie wygrywali 25:22, 25:20 i 32:30.

ZAKSA obroniła tytuł w Lidze Mistrzów i zgarnęła potrójną koronę. W zakończonym sezonie klubowym zwyciężyła też w mistrzostwach Polski i Pucharze Polski.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.