Ola Mirosław znów "biegała" najszybciej... w czasie nowego rekordu świata

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2022 11:00
Dwie Polki na podium Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas w Salt Lake City. Dzieński tuż za podium.
Aleksandra Mirosław
Aleksandra Mirosław Foto: Darek Matyja

Aleksandra Mirosław znów wygrała i to w pięknym stylu. Zawody Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas. W Salt Lake City zwyciężyła już w trzecich zawodach Pucharu Świata z rzędu. W kwalifikacjach Ola pobiegła po 15-metrowej ścianie w czasie nowego rekordu świata 6 sekund i 53 setne. W finale, w którym pokonała Amerykankę Emmę Hunt, było wolniej zaledwie o jedną setną sekundy.

Podium uzupełniła inna nasza reprezentantka Aleksandra Kałucka, która w małym finale pokonała... swoją siostrę Natalię Kałucką. Tak więc w Salt Lake City w czołowej czwórce były aż trzy Polki.

Posłuchajcie co radiowej Czwórce powiedziały: Natalia Kałucka, Aleksandra Kałucka i Aleksandra Mirosław.

Bardzo dobrze spisał się także Marcin Dzieński, ktory w rywalizacji mężczyzn zajął czwarte miejsce, przegrywając z małym finale o 7 setnych sekundy z Włochem Ludovico Fossalim. Czas Polak to 5 sekund i 56 setnych sekundy.

***

Trzy medale polskich kajakarzy po dwóch dniach mistrzostw Europy na Słowacji.

Po pięciu latach przerwy polscy pięściarze znów wrócą z mistrzostw Europy z medalami.

Wrocławianie w finałowej rywalizacji pokonali 4-1 Legię Warszawa.