Ostatnia aktualizacja: 29.05.2022 22:01
Nieoczekiwane wyniki wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Monako.
Sergio Perez podczas GP Monako 2022
Sergio Perez podczas GP Monako 2022Foto: PAP/EPA / Christian Bruna

Meksykanin Sergio Perez z ekipy Red Bulla wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Monako na ulicznym torze w Monte Carlo.
Drugie miejsce zajął Carlos Sainz z Ferrari, a trzecie obrońca tytułu Holender Max Verstappen z Red Bulla. Dopiero na czwartej pozycji wyścig ukończył zdobywca pole position Monakijczyk Charles Leclerc z Ferrari. Jego zespół podjął złe decyzje dotyczące zjazdu Leclerca na zmianę opon i w ten sposób Monakijczyk spadł aż o trzy miejsca.

Była to siódmą rundę mistrzostw świata, kora z powodu intensywnych opadów deszczu rozpoczęła się z niemal godzinnym opóźnieniem.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata prowadzi Verstappen (125 punktów), drugi Leclerc (116), a trzeci Perez (110).
Kolejna runda mistrzostw świata Formuły 1 - Grand Prix Azerbejdżanu 12 czerwca.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

"Królewscy" sięgnęli po to trofeum już po raz 14.

Polacy po zaciętym meczu z serbskim zespołem UB przegrali w ćwierćfinale turnieju z serii World Tour na Filipinach. Koszykarki przegrały dopiero w półfinale turnieju World Series w Tel Awiwie z Litwinkami.

Słomiński i Niedźwiecki nie dali rady awansować do finałów turnieju w Erywaniu.