Majerski brązowym medalistą ME w pływaniu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 22:01
Jakub Majerski był trzeci w finale wyścigu na 100 metrów motylkiem podczas ME w Rzymie.
Jakub Majerski
Jakub Majerski Foto: Rafał Oleksiewicz

Jest pierwszy medal polskich pływaków w mistrzostwach Europy w Rzymie. Jakub Majerski zdobył brąz na 100 m stylem motylkowym. Tuż za podium, na czwartym miejscu, na 200 m stylem klasycznym był Dawid Wiekiera, Aleksandra Polańska zajęła szóste miejsce w finale na 200 m stylem dowolnym, a męska sztafeta 4x100 m stylem dowolnym w składzie: Ksawery Masiuk, Kamil Sieradzki, Konrad Czerniak i Karol Ostrowski zajęła siódme miejsce.

Posłuchajcie co Kuba Majerski powiedział po zdobyciu medalu.

W niedzielę do finału na 100 m stylem grzbietowym w niedzielę awansowali natomiast Kacper Stokowski i Tomasz Polewka.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski, Fabian Barański wywalczyli srebro ME w Monachium.

Hubert Hurkacz wygrał półfinałowy mecz turnieju w Montrealu z Norwegiem Casperem Ruudem. W deblu, grając w parze z Janem Zielińskim odpadł w półfinale.

Mimo remisu z Pogonią Szczecin piłkarze Wisły Płock pozostają liderem ekstraklasy.