Ostatnia aktualizacja: 18.08.2022 08:01
Trzy medale polskich lekkoatletek podczas mistrzostw Europy w Monachium.
Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska
Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska Foto: PAP/Adam Warżawa

Ostatnie środowe konkurencje lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium przyniosły wiele radości polskim kibicom. Najpierw w finale biegu na 400 metrów dwie Polki wywalczyły miejsce na podium - Natalia Kaczmarek wywalczyła srebro z czasem 49,94 s, a Anna Kiełbasińska brąz - dobiegając do mety w czasie 50,29 s. Zwyciężyła rewelacyjna Holenderka Femke Bol (49,44 s).
Po chwili Ewa Różańska sprawiła jedna z najmilszych niespodzianek tych mistrzostw zostając wicemistrzynią Europy - jej wynik to 72 metrów i 12 centymetrów, który jest jej nowym rekordem życiowym. Wygrała Rumunka Bianca Ghelber, która wyprzedziła Polkę o 60 centymetrów.

Więcej informacji (i wypowiedzi naszych medalistek) znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Czwarty medal w ME w kolarstwie torowym wywalczony przez... dziewczyny.

Drugi polski medal ME w pływaniu w Rzymie.

Brązowa medalistka mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w wyścigu scratch po powrocie z Monachium odwiedziła "Strefę sportu".