Ostatnia aktualizacja: 17.08.2022 23:55
Świątek wygrała ze Stephens, a Hurkacz przegrał z Isnerem.
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: Tennis Channel

Ze zmiennym szczęściem rozpoczęli udział nasi tenisiści w turnieju tenisowym w Cincinnati. Hubert Hurkacz przegrał z Amerykaninem Johnem Isnerem 6:7 (5-7), 7:6 (7-5), 2:6. To był pojedynek na serwisy. Przez dwa sety Polak nie odstawał od Amerykanina, ale w trzecim Isner udowodnił, że słusznie jest uznawany za jednego z najlepiej serwujących tenisistów świata i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Iga Świątek nie bez trudu poradziła sobie natomiast z Amerykanką Sloane Stephens, wygrywając co prawda w dwóch setach 6:4, 7:5, ale mecz trwał ponad 100 minut.
Kolejną rywalką Polki będzie Amerykanka Madison Keys lub Łotyszka Jelena Ostapenko.

***

Drugi polski medal ME w pływaniu w Rzymie.

Brązowa medalistka mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w wyścigu scratch po powrocie z Monachium odwiedziła "Strefę sportu".

Trzy medale polskich lekkoatletek podczas mistrzostw Europy w Monachium.