Ostatnia aktualizacja: 20.08.2022 22:30
Sportowe podsumowanie dnia - 20 sierpnia 2022.
Kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska w trakcie igrzysk olimpijskich w Tokio
Kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska w trakcie igrzysk olimpijskich w TokioFoto: Paweł Skraba

Aż osiem nowych medali przybyło w sobotę do dorobku reprezentacji Polski na mistrzostwach europejskich w Monachium. "Biało-czerwoni" stawali na podium w lekkoatletyce i kajakarstwie.

Już rano serię wejść na podium rozpoczęła Katarzyna Zdziebło, która wywalczyła srebro w chodzie na 20 kilometrów. Lekkoatleci zasłużyli na medale także w biegach - Anna Wielgosz była trzecia na 800 metrów, a srebro zdobyła polska sztafeta 4x400 metrów pań.

Kolejne pięć krążków to dorobek kajakarzy. Brązowe medale zdobyli: Oleksii Koliadych w C1 na 200 metrów, Julia Walczak i Sylwia Szczerbińska w C2 na dystansie 500 m oraz Marta Walczykiewicz w K1 na 200 metrów. Jakub Stepun i Bartosz Grabowski zdobyli srebro w K2 na 200 metrów, natomiast Karolina Naja i Anna Puławska zostały mistrzyniami Europy w K2 na dystansie 500 metrów.

W niedzielę kolejne szanse na medale - także w siatkówce plażowej.

Szczegóły i więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.