Świątek w drugiej rundzie, Linette poza US Open

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2022 20:00
Tylko jedna reprezentantka Polski wygrała we wtorek swój mecz pierwszej rundy na kortach Flushing Meadows.
Iga Świątek - najlepsza tenisistka świata
Iga Świątek - najlepsza tenisistka świata Foto: shutterstock.com/YES Market Media

Liderka rankingu WTA Iga Świątek w pierwszej rundzie US Open zmierzyła się z dużo niżej notowaną Włoszką Jasmine Paolini. Polka wygrała bez większych problemów po dwóch szybkich setach 6:3 i 6:0. Zwłaszcza w drugiej partii widoczna była zdecydowana przewaga raszynianki.

Magda Linette na otwarcie zawodów w Nowym Jorku grała z wyżej notowaną Czeszką Karoliną Pliskovą. Pierwszą partię Polka przegrała 2:6, ale w drugiej spisała się o wiele lepiej. Zwycięstwo 6:4 pozwoliło na pozostanie w w walce o awans do trzeciej rundy. Trzeci set był bardzo emocjonujący i zakończył się tie-breakiem. W nim lepsza okazała się tenisistka z Czech.

Wtorkowe wyniki oznaczają, że w drugiej rundzie US Open wystąpi tylko jedna Polka - Iga Świątek. Dzień wcześniej z turniejem pożegnała się Magdalena Fręch.