Koszykarze wygrali z Holandią, zagrają w 1/8 finału ME

Popołudniowy przegląd sportowy - 6 września 2022.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 6 września 2022
Reprezentacja Polski
Reprezentacja PolskiFoto: mat. prasowe/PZKosz

Polscy koszykarze wygrali z Holendrami 75:69 w swoim czwartym, a zarazem przedostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy 2022. Taki wynik oznacza, że "biało-czerwoni" zapewnili sobie awans do 1/8 finału turnieju.

O zwycięstwie z Holandią zadecydowała dobra gra w końcówce meczu. Przed ostatnią kwartą Polacy przegrywali różnicą siedmiu punktów, ale przebudzili się w rzutach za trzy punkty oraz mijali obronę rywali dobrymi podaniami. Spotkanie z 24 punktami na koncie zakończył Michał Sokołowski. Wiele z tych trafionych rzutów wykonał w kluczowych momentach czwartej kwarty.

Przed reprezentacją Polski jeszcze ostatni mecz grupowy z Serbią, czyli potęgą europejskiego basketu. Awansu do fazy pucharowej "biało-czerwoni" już jednak nie stracą.

Szczegóły i więcej informacji w dźwiękowej wersji Popołudniowego przeglądu sportowego.