Iga Świątek w półfinale US Open

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2022 07:55
Liderka światowego rankingu, w rozegranym w nocy polskiego czasu meczu ćwierćfinałowym, pokonała w dwóch setach Amerykankę Jessicę Pegulę.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: PAP / Marcin Cholewiński

Iga Świątek nie zwalnia tempa i jest już w półfinale wielkoszlemowego tenisowego turnieju US Open.
Początek ćwierćfinałowego meczu z Jessicą Pegulą był dość nerwowy. Polka przegrywała już 2:3 i 0:30 w szóstym gemie pierwszego seta, ale wtedy zaczęła grać niemal bezbłędnie i nie oddała rywalce ani jednego gema zwyciężając w pierwszej partii do trzech.
W drugim secie serwis nie był atutem ani Polki, ani Amerykanki i na 12 rozegranych gemów aż 10 zakończyło się wygraną odbierających. O jego losach zadecydował tie-break, w którym liderka światowego rankingu zwyciężyła 7-4 i awansowała do półfinału w Nowym Jorku. Końcowy wynik meczu 6:3, 7:6 (7-4).
Był to już piąty wygrany z rzędu mecz Igi Świątek w tegorocznym US 0pen.

W półfinale rywalką Igi będzie Białorusinka Aryna Sabalenka. W drugim półfinale zmierzą się Tunezyjka Ons Jabeur i Francuzka Caroline Garcia. Mecz Świątek z Sabalenką zaplanowano zaplanowano dziś w nocy ok. 2:30.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Poranny przegląd sportowy - 7 września 2022.

Popołudniowy przegląd sportowy - 7 września 2022.

Medalistka mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów w czwórkowej "Strefie sportu"