Iga Świątek wygrała US Open

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2022 00:10
W finale Iga Świątek wygrała w dwóch setach z Tunezyjką Ons Jabeur.
Iga Świątek w  finałowym meczu z Ons Jabeur US Open 2022
Iga Świątek w finałowym meczu z Ons Jabeur US Open 2022Foto: PAP/EPA / Justin Lane

Po pierwszym secie finałowego meczu wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open między Igą Świątek a Tunezyjka Ons Jabeur, kibice byli przekonani, że nie będą oglądać zbyt długiego widowiska. Polka dominowała bowiem w tej partii niepodzielnie na korcie wygrywając po 31 minutach 6:2.
Drugiego seta Świątek też rozpoczęła z impetem i objęła prowadzenie 3:0 i kiedy wszyscy myśleli, że już tylko minuty dzielą ją od zwycięstwa w Nowym Jorku, Jabeur zaczęła odrabiać straty i wyrównała stan tego seta. Było po 4, po 5...  i po 6. A więc tie-break. W tym Iga prowadziła już 4:2, ale Tunezyjka odrobiła straty i zrobiło się po 4, a po chwili 5-5. Kolejne dwie piłki wygrała jednak Polka kończąc tie-breaka wynikiem 7-5 wygrała finał US Open z Tunezyjką Ons Jabeur 6:2, 7:6 (7-5).

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

W piątek rywalizowano na długim dystansie - od soboty konkurencja techniczna.

Polacy pokonali po pięciosetowym meczu Brazylię i zagrają w finale mistrzostw świata z Włochami.

Po wygranej z Czarnogórą i porażce z Łotwą, polscy koszykarze w niedzielę zagrają z Serbami w ćwierćfinale ME.