Po mistrzostwach świata SUP w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 23:59
Największe gwiazdy SUP przyjechały do Polski - było się od kogo uczyć.
Connor Baxter (132) na finiszu konkurencji technicznej podczas MŚ SUP - Gdynia 2022Foto: Darek Matyja

Ponad pół tysiąca zawodników z ponad 40 krajów wzięło udział w mistrzostwach świata w wyścigach na desce z wiosłem na stojąco - SUP (Stand Up Paddling), które od środy do niedzieli odbywały się w Gdyni.
Do Polski przyjechały największe gwiazdy tego sportu, z Amerykaninem Connorem Baxterem i Australijczykiem Michaelem Boothem na czele. Booth został mistrzem świata na długim dystansie, a Baxter wygrał sprint i konkurencję techniczną. Było kogo podglądać i uczyć się od najlepszych.
Polacy walczyli dzielnie. W konkurencji juniorów sprincie czwarte miejsce zajęła Marta Apanasewicz, której niewiele zabrakło aby awansować także do finału A w konkurencji technicznej. Seniorzy bez spektakularnych sukcesów, ale też walczyli i poprawiali swoje miejsca z poprzednich mistrzostw, m.in. Piotr Kuleta i Julia Kała.
Dystans do światowej czołówki systematycznie się zmniejsza, ale na medale trzeba jeszcze poczekać.

Posłuchajcie relacji z zawodów - pliki dźwiękowe zamieszczono obok.

***

W Gdyni trwają mistrzostwa świata SUP - Polacy na razie bez medali, ale podium było blisko.

W piątek rywalizowano na długim dystansie - od soboty konkurencja techniczna.