Koszykarze czwartą drużyną Europy

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2022 22:01
W meczu o trzecie miejsce Polacy przegrali z Niemcami 69:82. Mistrzami Europy zostali Hiszpanie.
Michał Sokołowski - Polska-Niemcy Eurobasket 2022
Michał Sokołowski - Polska-Niemcy Eurobasket 2022Foto: PAP/EPA / Filip Singer

Polscy koszykarze nie zdobyli medalu mistrzostw Europy ostatecznie zajmując 4. miejsce. W meczu o brąz w Berlinie przegrali z Niemcami 69:82. PO dwóch kwartach nasza drużyna przegrywała już 23:36, ale trzecią kwartę Polacy wygrali 26:18 i zmniejszyli stratę zaledwie do 5 punktów. W czwartej kwarcie skuteczniejsi okazali się jednak Niemcy, którzy zakończyli to spotkanie 13-punktowym zwycięstwem.
Najwięcej punktów dla naszej drużyny - 18, rzucił Michał Sokołowski.
To najlepszy występ polskich koszykarzy w mistrzostwach Europy od ponad pół wieku.
W meczu o złoto Hiszpanie pokonali Francuzów 88:76.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

Polska wygrała mecz Grupy Swiatowej II Pucharu Davisa.

Sportowe podsumowanie dnia - 17 września 2022.

Z akademickich mistrzostw świata w Antwerpii polscy szachiści przywiozą złoto, 3 srebra i brąz w rywalizacji indywidualnej oraz złoto i srebro w drużynowej.