0:2 z Holandią na Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 08:01
Piłkarska reprezentacja Polski przegrała w Warszawie mecz w ramach Ligi Narodów z Holendrami.
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Foto: PAP / Leszek Szymański

Do piłkarskich mistrzostw świata w Katarze pozostały dwa miesiące, a piłkarska reprezentacja polski jeszcze daleka od... mistrzowskiej formy.
W czwartek w ramach rozgrywek Ligi Narodów Polacy przegrali na stadionie PGE Narodowy w Warszawie z Holendrami 0:2.

Już w 14. minucie przegrywaliśmy 0:1, dola strzelił Cody Gakpo. Wynik ustalił w 60. minucie Steven Bergwijn.
W innym spotkaniu grupy 4 najwyższego poziomu Ligi Narodów Belgia pokonała Walię 2:1. W tabeli Polacy zajmują trzecie miejsce z 4 punktami i aby pozostać na najwyższym poziomie tych rozgrywek muszą co najmniej zremisować w ostatnim meczu grupowym, w niedzielę w wyjazdowym meczu z Walijczykami, którzy do tej pory w pięciu meczach zdobyli tylko punkt. W tabeli naszej grupy prowadzą Holendrzy - 13 punktów, przed Belgami - 10 punktów.

W czwartek grała też grupa A1. Francuzi wygrali z Austriakami 2:0, a Chorwaci pokonali Duńczyków 2:1. Przed ostatnią kolejką w tej grupie liderami są Chorwaci - 10 punktów, którzy o punkt wyprzedzają Duńczyków. 5 punktów mają Francuzi, a Austriacy z czterema punktami zamykają tabelę.

Więcej o tym meczu oraz innych wydarzeniach sportowych - w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Polka obroniła dwie piłki meczowe i odwróciła losy meczu z Mladenovic. W ćwierćfinale zagra z Raducanu.

Poranny przegląd sportowy - 22 września 2022.

W czeskich Racicach trwają mistrzostwa świata w wioślarstwie. W czwartek do sobotniego finału A awansowała męska czwórka podwójna.