Niewiadoma ósma, Mul szósta, Włodarczyk jedenasta

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2022 11:01
Dobre starty Polek w mistrzostwach świata w wyścigach ze startu wspólnego elity, do lat 23 i juniorek.
Kolarstwo - MŚ 2022
Kolarstwo - MŚ 2022 Foto: PAP/EPA / Dean Lewin

Katarzyna Niewiadoma zajęła ósme miejsce podczas wyścigu ze startu wspólnego w kolarskich mistrzostwach świata w australijskim Wollongong. Wygrała Holenderka Annemiek van Vleuten.
Wyścig był połączony z rywalizacją zawodniczek do lat 23. Tu mistrzowski tytuł wywalczyła Nowozelandka Niamh Fisher-Black (12. na mecie wyścigu). Dominika Włodarczyk była 45., co dało jej 11. miejsce w klasyfikacji do lat 23.

Malwina Mul zajęła natomiast 6. miejsce w odrębnym wyścigu juniorek. Zwyciężyła Brytyjka Zoe Backstedt.

Posłuchajcie co po wyścigu powiedziała Malwina.

O innych wydarzeniach sportowych można posłuchać w dźwiękowej wersji Sportowego weekendu.

***

Polskie siatkarki wygrały swój pierwszy mecz w mistrzostwach świata. W Holandii pokonały 3:1 Chorwację.

Na obiektach stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego w sobotę piknikiem sportowym rozpocznie się Europejski Tydzień Sportu.

Szwajcarski tenisista pożegnał się z publicznością podczas Pucharu Lavera.