Ampfutboliści wygrali 3:0 z Hiszpanami w MŚ

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2022 18:01
Polacy awansowali do kolejnej fazy mistrzostw świata w amp futbolu, które trwają w Turcji.
Bartosz Łastowski w białym stroju
Bartosz Łastowski w białym strojuFoto: Amp Futbol Polska

To był mecz z gatunku "tych o wszystko". Aby zapewnić sobie wyjście z grupy mistrzostw świata w amp futbolu, które trwają w Turcji, nasi zawodnicy musieli dziś co najmniej zremisować z Hiszpanami.
Wcześnie polscy ampfutboliści przegrali bowiem na inaugurację z Uzbekistanem 1:3, a w drugim meczu grupowym pokonali Tanzanię 3:0.
Spotkanie z Hiszpanią rozpoczęło się dobrze od gola, którego już w 6. minucie strzelił Kamil Rosiak. W 18. minucie na 2:0 podwyższył Bartosz Łastowski i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.
W drugiej połowie Polacy kontrolowali grę, a efektem dobrej gry był gol na 3:0. Po długim podaniu Krystiana Kapłona bramkę strzelił Kamil Rosiek. Więcej goli w tym spotkaniu już nie było.

Tak więc nasi ampfutboliści grają dalej i wciąż liczą się w walce o medale, a  aktualni wicemistrzowie Europy - Hiszpanie... poza czołową szesnastką mistrzostw świata w Turcji.
W środę w 1/8 finału Polacy zagrają z Brazylijczykami.

Posłuchajcie co po meczu z Hiszpanami powiedzieli: trener kadry Marek Dragosz i bramkarz naszej drużyny - Igor Woźniak, oraz reprezentacyjny napastnik - Bartosz Łastowski.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu sportowego.

***

Polscy ampfutboliści na początku października powalczą o medale mistrzostw świata w Turcji.

Polscy ampfutboliści przegrali na inaugurację mistrzostw świata w Turcji z Uzbekistanem 1:3.

W drugim meczu mistrzostw świata w amp futbolu w Turcji Polacy pokonali Tanzanię 3:0.