Świątek przegrała z Krejcikovą finał w Ostrawie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2022 22:01
Iga Świątek przegrała trwający ponad 3 godziny finał z Barborą Krejcikową, w którym nie brakowało zwrotów akcji.
Iga Świątek - Ostrawa 2022
Iga Świątek - Ostrawa 2022Foto: PAP/EPA / Lukas Kabon

Finałowy mecz z Barborą Krejcikovą światowa jedynka - Iga Świątek rozpoczęła od wysokiego prowadzenia w pierwszym secie 5:1 i kiedy wydawało się, że zakończenie tej partii nastąpi już w kolejnym gemie Czeszka zabrała się za odrabianie strat, dwukrotnie przełamała Igę i doprowadziła do remisu 5:5. Tak więc mecz "rozpoczął się od nowa".
Kolejne dwa gemy Iga rozstrzygnęła jednak na swoją korzyść i po 73 minutach wygrała pierwszego seta 7:5.

Drugi set był jeszcze dłuższy i trwał 75 minut. Iga dała się przełamać już w pierwszym gemie i zrobiło się 0:2. Straty odrobiła dopiero w ósmym gemie doprowadzając do remisu po 4. Ale to nie był koniec emocji w tym secie, który zakończył się dopiero po tie-breaku, którego Polka przegrała 4-7.

W trzecim secie obie tenisistki pilnowały swojego podania do stanu 3:4, wtedy Świątek przegrała gema przy swoim podaniu i zrobiło się 3:5 przy serwisie Czeszki. Nasza tenisistka nie rezygnowała jednak z walki, obroniła aż 5 piłek meczowych, ale szóstej już nie zdołała obronić i przegrała tego seta do 3 oraz cały mecz - trwający 3 godziny i 18 minut - 7:5, 6:7 (4-7), 3:6.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji "Sportowego podsumowania dnia".

***

Iga Świątek wygrała trzysetowy mecz półfinałowy z Rosjanką  Jekatieriną Aleksandrową.

W ostatnim meczu grupowym Polki wygrały 3:2 z Niemkami.

W ostatnim swoim meczu mistrzostw świata polscy ampfutboliści wygrali z Iranem.