Zieliński i Lewandowski strzelcami bramek, Szczęsny obronił karnego.
  • Relacja z meczu Polska-Arabia Saudyjska w Czwórce
Robert Lewandowski po meczu z Arabią Saudyjską
Robert Lewandowski po meczu z Arabią SaudyjskąFoto: PAP/EPA / Ronald Wittek

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała z Arabią Saudyjską 2:0 w swoim drugim meczu podczas mistrzostw świata w Katarze.
W tym spotkaniu mieliśmy mniej od naszych rywali posiadania piłki, mniej celnych podań, mniej strzałów, ale za to strzeliliśmy dwa gole a Saudyjczycy ani jednego.
Bramki dla Polski zdobyli Piotr Zieliński w 39. minucie i... Robert Lewandowski w 82. minucie spotkania. Przełomowym momentem spotkania był rzut karny w 45. minucie meczu obroniony przez Wojciecha Szczęsnego.
Polska po dwóch meczach ma 4 punkty i na razie prowadzi w grupie - w pierwszym grupowym spotkaniu Polacy zremisowali z Meksykiem, który zagra w sobotę o 20:00 z Argentyną, która w pierwszym meczu przegrała 1:2 z naszymi dzisiejszymi rywalami - Arabią Saudyjską.

Posłuchajcie relacji z meczu w radiowej Czwórce.

***

Sportowe podsumowanie dnia - 25 listopada 2022.

Dawid Kubacki tuż za podium konkursu Pucharu Świata w Finlandii.

Piłkarska reprezentacja Polski zagra w sobotę o 14:00 w swoim drugim meczu mistrzostw świata w Katarze z... Arabią Saudyjską.