Niemcy poza mundialem, Hiszpanie przegrali z Japonią ale grają dalej

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 08:01
Piłkarze Japonii wygrywają rywalizacje w grupie E w ostatnim meczu wygrywając z Hiszpanią.
MŚ w Katarze
MŚ w KatarzeFoto: shutterstock

Piłkarze reprezentacji Niemiec dołączyli dziś do Belgów i także żegnają się z mistrzostwami świata już po fazie grupowej.
Niemcy mimo zwycięstwa 4:2 z Kostaryką nie awansują do 1/8 finału gdyż Japonia nieoczekiwanie wygrała 2:1 z Hiszpanią i to Japończycy wygrali rywalizacje w tej grupie. Po pierwszych połowach czwartkowych meczów nie zanosiło się na niespodziankę gdyż zarówno Hiszpanie, jak i Niemcy prowadzili w swoich meczach 1:0. Druga połowa mocno jednak zamieszała w klasyfikacji w tej grupie i w pewnym momencie gdy Kostaryka prowadziła z Niemcami 2:1 z awansu chwilowo cieszyli się właśnie Kostarykanie i Japończycy, a Hiszpania przez kilka minut była poza turniejem. Hiszpanów uratowali Niemcy, którzy odnieśli pyrrusowe zwycięstwo i sami odpadli z turnieju.
Wcześniej awans z grupy F wywalczyły zespoły: Maroko i Chorwacja. W 1/8 finału Maroko zagra z Hiszpanią, a Chorwacja z Japonią.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.