Holandia i Argentyna w ćwierćfinale MŚ

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2022 22:01
Holandia wygrała ze Stanami Zjednoczonymi, A Argentyna pokonała Australię w meczach 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze.
Leo Messi
Leo Messi Foto: PAP/EPA / Abir Sultan

Znamy już dwóch ćwierćfinalistów piłkarskich mistrzostw świata w Katarze.
Pierwszą drużyną, która awansowała do tej fazy turnieju została Holandia, która pokonała 3:1 Stany Zjednoczone po golach Memphisa Depaya w 10. minucie, Daleya Blinda  w doliczonym czasie gry pierwszej połowy oraz Denzela Dumfriesa w 81. minucie meczu. Dla Amerykanów jedyną bramkę strzelił zdobył Haji Wright w 76. minucie.
Drugim ćwierćfinalistą została Argentyna, która trochę męczyła się z Australią ale ostatecznie wygrała 2:1. Pierwszą bramkę dla Argentyny w 35. minucie strzelił Leo Messi, dla którego było to tysięczny mecz w zawodowej karierze. Na 2:0 podwyższył Julian Alvarez w 57. minucie. Gol dla Australijczyków padł w 77. minucie po strzale Craiga Goodwina, piłka odbiła się jeszcze od Enzo Fernandeza i to jemu ostatecznie zaliczono samobójczego gola.  Sędzią tego meczu był  tego meczu będzie Szymon Marciniak. W ćwierćfinale Argentyna zagra z Holandią.

W niedzielę odbędą się dwa kolejne mecze 1/8 finału. O 16:00 Polska zagra z Francją, a o 20:00 Anglia z Senegalem.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.