Francja wygrała z Marokiem i w finale MŚ zagra z Argentyną

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2022 09:00
W półfinale piłkarskich mistrzostw świata w piłce nożnej Francuzi wygrali 2:0 z Marokańczykami.
Francja w finale MŚ
Francja w finale MŚFoto: PAP/EPA / Friedemann Vogel

Nie było niespodzianki w drugim półfinale piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Francja wygrała, po bardzo ładnym meczu, z Marokiem 2:0 i to Francuzi zagrają 18 grudnia w meczu o złoto z Argentyńczykami.

Środowy półfinał rozpoczął się bardzo dobrze dla Francuzów, którzy już w 5. minucie, po strzale Theo Hernandeza objęli prowadzenie. taki wynik utrzymał się do przerwy, choć obie drużyny miały okazję aby go zmienić. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 79. minucie kiedy to na 2:0 podwyższył Randal Kolo Muani. Idealną sytuację wypracował mu Kylian Mbappe, który po akcji lewą stroną minął kilku obrońców w polu karnym Maroka, po czym idealnie dograł piłkę i wystarczyło tylko dostawić nogę.

Marokańczycy mieli jeszcze okazje na strzelenie gola kontaktowego, ale nie udało im się umieścić piłki w siatce Francuzów. Tak więc Maroko po wygranej w grupie z Belgią, po pokonaniu w 1/8 finału Hiszpanii oraz w ćwierćfinale Portugalii, tym razem zostali zastopowani przez Francję. 17 grudnia w meczu o trzecie miejsce na świecie Marokańczycy zagrają z Chorwatami, z którymi w tym turnieju grali już w grupie i... bezbramkowo zremisowali.

***

W półfinale "Albicelestes" wygrali z Chorwatami 3:0.

W środę o 20:00 drugi półfinał piłkarskich mistrzostw świata - mecz z podtekstami: Francja-Maroko.

Natalia Kaliszek-Wąsik i jej rok pełen zmian...

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2022 22:01
Dwukrotna olimpijka w tańcach na lodzie - Natalia Kaliszek-Wąsik w tym roku postanowiła zakończyć karierę, wyszła za mąż, a to nie koniec ważnych zmian w jej życiu.