Ostatnia aktualizacja: 14.01.2023 19:11
Pierwszy polski medal podczas mistrzostw Europy w short tracku w Gdańsku.
Natalia Maliszewska
Natalia Maliszewska Foto: mat. prasowe/Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Natalia Maliszewska została wicemistrzynią Europy w short tracku na dystansie 500 metrów podczas zawodów rozgrywanych w Gdańsku. Polka przegrała tylko z broniącą tytułu Holenderką Suzanne Schulting. Nikola Mazur wywalczyła piątą miejsce na tym dystansie.

W finale 500 metrów mężczyzn zabrakło Polaków. Łukasz Kuczyński zwyciężył w finale B, co dało mu siódmą pozycję, natomiast Diane Sellier został w półfinale zdyskwalifikowany.

Sellier był też w sobotę czwarty na 1500 metrów. 10. miejsce na tym dystansie zajął startujący w finale B - Paweł Adamski.

Wśród kobiet na 1500 metrów w finale A wystąpiła Nikola Mazur, która zajęła 7. miejsce.
Druga w finale B była Kamila Stormowska, która ostatecznie została sklasyfikowana na 9. miejscu.

W niedzielę kolejny dzień mistrzostw.

***

W Lake Placid rozpoczęła się Zimowa Uniwersjada. Polacy w piątek wywalczyli dwa czwarte miejsca.

Polski snowboardzista był najlepszy w gigancie równoległym.

Austriacy przed Polakami i Niemcami w drużynowym konkursie skoków w Zakopanem.