"Złoty dzień" na Zimowej Uniwersjadzie

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2023 01:22
Anna Nędza-Kubiniec w biathlonowym sprincie, drużyna panczenistek i para mieszana w skokach narciarskich ze złotymi medalami Zimowej Uniwersjady.
Anna Nędza-Kubiniec
Anna Nędza-Kubiniec Foto: Paweł Skraba

Polscy sportowcy wywalczyli kolejne 4 medale Zimowej Uniwersjady w Lake Placid.
Anna Nędza-Kubiniec zdobyła złoto w biathlonowym sprincie na 7,5 km, mimo dwóch niecelnych strzałów w postawie stojącej.
Nasze drużyna panczenistek w składzie Iga Wojtasik, Natalia Jabrzyk i Olga Kaczmarek była bezkonkurencyjna i w pięknym stylu także wywalczyła złoty medal.
Trzecie złoto tego dnia dołożyła nasza para mieszana w skokach narciarskich Nicole Konderla i Adam Niżnik, a Kinga Rajda i Szymon Jojko wywalczyli brąz w tej konkurencji.

Reprezentanci Polski mają już na swoim koncie 10 medali - 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe i awansowali w klasyfikacji medalowej na drugie miejsce za Japończykami.
Zawody w Lake Placid potrwają do 22 stycznia.

***

Hubert Hurkacz, Iga Świątek i Magda Linette wygrali swoje mecze w Melbourne i grają dalej w turniejach singlowych Australian Open.

Kamila Żuk dobrze zaprezentowała się podczas zawodów Pucharu Świata w Pokljuce. Teraz z optymizmem patrzy w przyszłość i zapowiada równie udane starty.

Piłkarze ręczni przegrali 23:27 z Hiszpanią i stracili szansę na awans do ćwierćfinału mistrzostw świata.