Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 08:02
Poranny przegląd sportowy - 3 lutego 2023.
Jan Hadbas
Jan Hadbas Foto: FIS / wjc2023 / screen

No i mamy w końcu pierwszy polski medal podczas mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym, które trwają w Whistler w Kanadzie. Wywalczył go w konkursie skoków Jan Hadbas, który był trzeci, przegrywając tylko z Finem Vilho Palosaarim i Austriakiem Jonasem Schusterem.
Niewiele do podium zabrakło Kacprowi Tomasiakowi, który zajął czwarte miejsce.
Na 9. pozycji rywalizację ukończył Marcin Wróbel, a 16. był niedawny trzykrotny wicemistrz Zimowego Festiwalu Olimpijskiego Młodzieży Europy - w skrócie EYOF  - Klemens Joniak.
Trochę szkoda drugiego skoku Klemensa, który po pierwszej serii zajmował 8. pozycję.

Posłuchajcie co Klemens powiedział po konkursie.

Wśród kobiet najlepiej z naszych spisała się inna uczestniczka EYOF-ów Pola Bełtowska, która zakończyła konkurs skoków na 20, pozycji.
Także w biegach Polacy spisali się przyzwoicie.
Piotr Jarecki był 17. na 10 km techniką dowolną, a na tym samym dystansie Daria Szkurat zajęła 18. miejsce.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Popołudniowy przegląd sportowy - 1 lutego 2023.

W zaległym meczu z drugiej kolejki ligowej Miedź Legnica zremisowała 2:2 z Lechem Poznań.

Popołudniowy przegląd sportowy - 2 lutego 2023.