Piłkarze ręczni wygrali z Włochami w kwalifikacjach do ME

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2023 07:55
Zwycięstwo z Włochami zapewniło awans do mistrzostw Europy polskim piłkarzom ręcznym.
Piłka ręczna
Piłka ręcznaFoto: Darek Matyja

To nie był łatwy mecz, ale polscy piłkarze ręczni wygrali wyjazdowy mecz kwalifikacji do mistrzostw Europy z Włochami 31:29, choć do przerwy dość niespodziewanie przegrywali 13:15.
Tym samym nasz zespół zapewnił sobie drugie miejsce w grupie (za Francją) i awans do ME, które odbędą się w styczniu 2024 w Niemczech.
W roli selekcjonera kadry w tym spotkaniu zadebiutował Marcin Lijewski.

Na zakończenie kwalifikacji Polska zagra u siebie w niedzielę z Łotwą. Początek spotkania w Ostrowie Wielkopolskim o 18:00.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

W "Akademickiej Strefie Sportu" Ola Zięmborska opowiedziała o drodze do złota mistrzostw Polski.

Poznajcie bliżej brązowego medalistę mistrzostw Europy w zapasach - Kamila Czarneckiego.

Polka w trzech setach pokonała w drugiej rundzie turnieju w Madrycie Czeszkę Vondroušovą.