Iga Świątek w ćwierćfinale w Madrycie

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2023 01:15
W meczu 1/8 finału Iga Świątek wygrała w trzech setach z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową.
Iga Świątek 1
Iga Świątek 1Foto: Tennis Channel

Liderka światowego rankingu - Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju w Madrycie. Polka w 1/8 finału wygrała w trzech setach, po bardzo trudnym meczu, z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową 6:4, 6:7 (3-7), 6:3.
Pierwszy set trwał ponad 40 minut i Świątek przerywała w nim już 0:2. Później dwukrotnie przełamała Rosjankę i wygrała tę partię do czterech.
Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Igi 3:0 i przewagę przełamania utrzymywała do stanu 5:3. Wtedy przegrała własny serwis, a następnie gema przy serwisie Aleksandrowej i zrobiło się po 5. Potem obie tenisistki wygrały swoje podania i o zwycięstwie w secie decydował tie-break, którego nasza tenisistka przegrała 3-7. Drugi set trwał ponad godzinę.
W trzecim secie Świątek dość szybko (już w trzecim gemie tej partii)  przełamała rywalkę i po chwili wyszła na prowadzenie 3:1. Tej przewagi nie oddała już do końca. W dziewiątym gemie tej partii jeszcze raz przełamała Rosjankę i wygrała decydującego o końcowym sukcesie seta 6:3. Mecz trwał niemal 2,5 godziny i skończył się po pierwszej w nocy.

W walce o półfinał Świątek zagra z Chorwatką Petrą Martić - to spotkanie zaplanowano w środę.

***

Sportowe podsumowanie dnia - 30 kwietnia 2023.

Hokeiści Florida Panthers oraz Seattle Kraken awansowali do drugiej rundy play-off NHL i są już w ćwierćfinale Pucharu Stanleya. Boston Bruins i Colorado Avalanche wyeliminowani.

Popołudniowy przegląd sportowy - 1 maja 2023.

Luca Brecel został snookerowym mistrzem świata sprawiając dużą niespodziankę.