Polscy piłkarze U17 w gronie czterech najlepszych drużyn Europy

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2023 16:57
Piłkarska reprezentacja Polski awansowała do półfinału mistrzostw Europy do lat 17-tu.
Piłka nożna
Piłka nożna Foto: Darek Matyja

To był mecz walki, w którym nasza drużyna "wyszarpała" sobie awans do półfinału piłkarskich mistrzostw Europy do lat 17-tu, które odbywają się na Węgrzech.
W rozegranym w miejscowości Telki ćwierćfinale nasz drużyna pokonała Serbię 3:2. Gole dla naszej reprezentacji strzelali: Jakub Krzyżanowski  w 4. minucie na 1:0, Daniel Mikołajewski - w 62. minucie z karnego (na 2:1) i Filip Rejczyk w 89. minucie - ustalając wynik meczu na 3:2.
We wtorek w półfinale Polacy zagrają z Niemcami, którzy po karnych pokonali w ćwierćfinale Szwajcarię.

Po meczu trener naszego zespołu - Marcin Włodarski, ze spokojem przyznał, że był bardzo wyrównany mecz...

00:34 Trener Marcin Włodarski po meczu z Serbią.mp3 Trener Marcin Włodarski po meczu z Serbią

Miejsce w pierwszej czwórce mistrzostw Europy daje nam także kwalifikację do mistrzostw świata do lat 17-tu.

***

Drugi grupowy mecz i druga wygrana młodych polskich piłkarzy w ME U17 na Węgrzech.

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała w ostatnim meczu grupowym mistrzostw Europy U-17 z Walią 0:3. W sobotę Polacy zagrają w ćwierćfinale turnieju.

W sobotę o 15:00 piłkarska reprezentacja Polski zagra z Serbią o awans do półfinału mistrzostw Europy.