Sevilla wygrała Ligę Europy

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2023 08:05
Piłkarze Sevilli wygrali po rzutach karnych z Romą w finałowym meczu Ligi Europy, który odbył się w Budapeszcie.
Sevilla FC
Sevilla FCFoto: pixabay / domena publiczna

Piłkarze Sevilli wygrali Ligę Europy - po rzutach karnych pokonali w finałowym spotkaniu w Budapeszcie Romę.
Klub ze stolicy Włoch prowadziła w tym spotkaniu 1:0, po strzale Paulo Dybali w 35. minucie. Wyrównanie padło 20 minut. później kiedy samobójczego gola strzelił Gianluca Mancini. Więcej goli nie padło już do końca regulaminowego czasu gry i w dogrywce. Od 91. minuty w barwach rzymskiej drużyny wystąpił Nicola Zalewski.

To kolejny, już siódmy, wywalczony przez Sevillę europejski puchar. Poprzednio zwyciężali w 2006 i 2007 (wtedy był to Puchar UEFA) oraz w 2014, 2015, 2016 i 2020 roku (już w Lidze Europy).

Dzięki środowemu zwycięstwu Sevilla zapewniła sobie prawo gry w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

04:24 Poranny przegląd sportowy - 1 czerwca 2023.mp3 Poranny przegląd sportowy - 1 czerwca 2023

***

Liderka światowego rankingu tenisistek kończy w środą 22 lata.

Na inaugurację MŚ w koszykówce 3x3 Polki przegrały w Wiedniu z Egiptem i z Australią.

Hubert Hurkacz po pięciosetowym meczu awansował do III rundy w Paryżu. Magdalena Fręch odpadła w drugiej rundzie.