Polskie siatkarki wygrały z mistrzyniami świata w Lidze Narodów

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 14:35
W swoim czwartym meczu Ligi Narodów Polki pokonały Serbki 3:0.
Magdalena Stysiak w meczu reprezentacji Polski
Magdalena Stysiak w meczu reprezentacji PolskiFoto: Shutterstock.com/TomaszKudala

Polskie siatkarki z pierwszego turnieju Ligi Narodów, który odbywa się w tureckiej Antalyi wyjadą z kompletem zwycięstw. Po wygranych z Kanadą, Włochami i Tajlandią, Polki na zakończenie turnieju w Turcji wygrały mistrzyniami świata Serbkami 3:0.
Dużo emocji dostarczyła końcówka trzeciego seta, biało-czerwone obroniły pięć piłek meczowych i wygrały seta na przewagi 30:28, a ostatni punkt w tym spotkaniu zdobyła Magdalena Stysiak. To pierwsza wygrana polskiej reprezentacji z Serbią od ośmiu lat.
Następny turniej Ligi Narodów odbędzie się od 13 do 18 czerwca w Hongkongu. Rywalkami naszej drużyny będą: Dominikanki, Turczynki, Holenderki i Chinki.