Iga Świątek bez straconego gema w kolejnej rundzie tenisowego French Open.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 16:25
W trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open Polka wygrała z Chinką Wang Xinyu 6:0, 6:0.
Tenis
TenisFoto: Shutterstock

Iga Świątek błyskawicznie awansowała do 1/8 finału tenisowego - wielkoszlemowego French Open, rozgrywanego na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Liderka światowego rankingu nie dała żadnych szans Chince Xinyu Wang wygrywając 6:0, 6:0. Polka do zwycięstwa potrzebowała zaledwie 51 minut.
Świątek broni tytułu wywalczonego rok temu. Na kortach im. Rolanda Garrosa najlepsza była także w 2020 roku. Tegoroczny turniej rozpoczęła od wygranej wygrała z Hiszpanką Cristiną Bucsą 6:4 6:0, a w 2. rundzie w takim samym stosunku pokonała Amerykankę Claire Liu.
W 1/8 finału Świątek zagra z Ukrainką Łesią Curenko.

***
Darek Fiuk

W pierwszym secie rywalka światowego rankingu miała trochę problemów z Amerykanką Claire Liu, w drugim kłopotów już nie było. W piątek o III rundę zagra Hubert Hurkacz.

Kolejne przegrane mecze Polek w Wiedniu - z Niemkami i Japonkami.

W swoim czwartym meczu Ligi Narodów Polki pokonały Serbki 3:0.