50 polskich medali w Igrzyskach Europejskich

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2023 22:01
Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 zakończone.
Klaudia Zwolińska
Klaudia Zwolińska Foto: PZKaj / Rafał Oleksiewicz

Ostatniego dnia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 reprezentanci Polski trzykrotnie stawali na podium. W sumie w tych zawodach zdobyli 50 medali - 13 złotych, 19 srebrnych i 18 brązowych.

Niedziela rozpoczęła się od srebra Klaudii Zwolińskiej, która była druga w kanadyjkowym slalomie. To drugi medal w tych igrzyskach, gdyż wcześniej była też wicemistrzynią w kajakowym slalomie.

Swój drugi medal Igrzysk Europejskich zdobył też Adrian Duszak. Po srebrze w singlu, w niedzielę wywalczył brąz w deblu grając w parze z Markiem Pokwapem, który w tych zawodach też wcześniej stawal już na podium - w parze z Alicją Bartnicką.

Mocnym akcentem udział naszej reprezentacji w Igrzyskach Europejskich zakończył Robert Krasoń, który zdobył złoty medal w kickboxingu formule full kontakt w kategorii wagowej 86 kg.

Więcej informacji - także z siatkarskiej Ligi Narodów kobiet oraz Akademickich Mistrzostw Europy w piłce nożnej - w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

04:34 02 07 SPD.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 2 lipca 2023

***

Natalia Pacierpnik tuż za podium - na czwartym miejscu w finale slalomu kajakowego.

Dawid Kubacki wygrał konkurs skoków narciarskich na Wielkiej Krokwi, rozgrywany w ramach Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. To 47. medal Polaków w tej imprezie.

Dziesiąta wygrana Polek w siatkarskiej Lidze Narodów.