Ostatnia aktualizacja: 31.07.2023 08:01
Majka, który uciekał w końcówce został doścignięty kilkaset metrów przed metą.
Tour de Pologne 2023
Tour de Pologne 2023Foto: Tour de Pologne / Szymon Gruchalski

Słoweniec Matej Mohorić wygrał 2. etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne - długości 202 km, na trasie z Leszna do Karpacza. Drugi był Portugalczyk Joao Almeida, a trzecie miejsce zajął Michał Kwiatkowski.  Na 10. miejscu do mety dojechał Rafał Majka, który uciekał w końcówce został doścignięty kilkaset metrów przed metą.
Nowym liderem klasyfikacji generalnej został Mohorić. Kwiatkowski jest trzeci ze stratą 10 sekund, Majka zajmuje 10. miejsce - 14 sekund straty do lidera.
W poniedziałek odbędzie się trzeci etap Tour de Pologne - 163 km z Wałbrzycha do Dusznik-Zdroju. Wyścig potrwa do 4 sierpnia.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

05:48 31 07 PSr.mp3 Poranny przegląd sportowy - 31 lipca 2023

***

W sobotę rozpoczęcie kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, który potrwa do 4 sierpnia.

Tegoroczny Tour de Pologne potrwa do 4 sierpnia.

Świątek w niedzielę najpierw wygrała dokończony półfinał z Wickmayer, a potem w finale pokonała Sigemund.