Pierwszy krok w drodze do Paryża zrobiony

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2023 12:33
Polscy siatkarze wygrali w Chinach z Belgią 3:2 w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego o igrzyska olimpijskie w Paryżu.
Siatkówka - zdj. ilustracyjne
Siatkówka - zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Dziurek

W Chinach rozpoczęła się walka w turnieju kwalifikacyjnym o igrzyska olimpijskie w Paryżu w siatkówce mężczyzn. Bierze w nim udział także reprezentacja Polski, która jest uznawana za faworyta.

W pierwszym swoim meczu nasi siatkarze wygrali - ale nie bez kłopotów, z Belgią 3:2. Pierwszego seta nasza drużyna narodowa przegrała 23:25.  Dwie kolejne partie - zgodnie z oczekiwaniami - jednak wygrała do 20 i do 16 i kiedy wydawało się, że wszystko jest na jak najlepszej drodze aby zakończyć to spotkanie zwycięstwem 3:1, czwarta partia zakończyła się przegraną Polaków 21:25. A więc tie-break, w którym początkowo to... Belgowie prowadzili, ale Polacy doprowadzili do remisu po 9 i od tego momentu trwała gra punkt za punkt, aż do stanu po 15.
Ostatecznie nasz zespół wygrał jednak tego seta 17:15 i cały mecz 3:2, wcześniej broniąc piłkę meczową przy stanie 13:14.

A to dopiero początek drogi do Paryża, na której czekają nas jeszcze kolejne spotkania: z Bułgarią, Kanadą, Meksykiem, Argentyną, Holandią i Chinami.
Kwalifikację wywalczą dwie najlepsze drużyny z tego turnieju.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Weekendu.

04:55 [CZWORKA]CZWORKA (mp3) 30 wrzesień 2023 12_00_02.mp3 Sportowy weekend 30 września 2023

***

Po dwóch środowych przegranych naszych koszykarzy, w czwartek dwa mecze wygrały polskie koszykarki 3x3.

Wiceliderka światowego rankingu zakończyła udział w turnieju tenisowym w Tokio na ćwierćfinale.

Zdobywca Pucharu Polski sprzed roku - Legia Warszawa zagra z GKS-em Tychy, a mistrz Polski - Raków Częstochowa z ŁKS-em Łódź.