Historyczny sukces Klaudii Zwolińskiej w PŚ

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2023 22:22
Polska kajakarka górska trzecie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w slalomie kajakowym
Klaudia Zwolińska
Klaudia ZwolińskaFoto: arch. Klaudii Zwolińskiej

Klaudia Zwolińska odniosła historyczny sukces w dziejach polskiego kobiecego kajakarstwa górskiego.
Polka zajęła trzecie miejsce w ostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata, które odbywają się we francuskim Vaires-sur-Marne i ten wynik pozwolił jej zakończyć pucharowa rywalizację na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej PŚ w konkurencji K1.
Taka sztuka nie udałą się żadnej innej Polce w historii. Przed laty na podium w końcowej klasyfikacji PŚ stawali tylko w konkurencji C-2 Krzysztof Kołomański i Michał Staniszewski w 2000 roku oraz Andrzej Wójs i Sławomir Mordarski w 2001 roku.

W sobotę - podczas kolejnego dnia zawodów PŚ -  Zwolińska zajęła ósme miejsce w slalomie kanadyjkowym - C1.

Zawody w Vaires-sur-Marne, potrwają do niedzieli, są one jednocześnie oficjalną próbą przedolimpijską przed przyszłorocznymi  igrzyskami. Zwolińska ma już wywalczoną wcześniej kwalifikację olimpijską.

***

Pod koniec września w Maladze w Hiszpanii nasza para Agata Ceynowa i Marta Łodej stanęły na podium AME w siatkówce plażowej.

Wiceliderka światowego rankingu po trzysetowym meczu pokonała w ćwierćfinale Caroline Garcię. Sabalenka odpadła w ćwierćfinale.

Polscy siatkarze wygrali piąty z rzędu mecz w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Paryżu.