Fabian Urbański mistrzem świata kadetów w boksie

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2023 17:40
Fabian Urbański został pierwszym polskim mistrzem świata kadetów w boksie, wygrywając w turnieju w Armenii.
Fabian Urbański na podium MŚ kadetów w boksie
Fabian Urbański na podium MŚ kadetów w boksieFoto: IBA Boxing

Fabian Urbański został mistrzem świata kadetów w boksie. Podczas niedzielnego finału w Erywaniu w Armenii Polak w kategorii do 70 kg wygrał 4:1 z reprezentantem gospodarzy Samvelem Siramargyanem.
Fabiański jest pierwszym polskim kadetem w historii, który wywalczył tytuł mistrza świata w tej kategorii wiekowej. W drodze po tytuł mistrzowski w Erywaniu wygrał kolejno 5 walk.
Posłuchajcie co Fabian powiedział po finałowej walce.

00:24 Fabian Urbański po finale.mp3 Fabian Urbański po finale

Dumny z postawy Urbańskiego był trener kadry kadetów - Dariusz Kochanowski.

00:15 x Boks - MŚ kadetów - Fabian Urbański z historycznym złotem.mp3 Dariusz Kochanowski o postawie polskich kadetów w MŚ

Z mistrzostw świata kadetów w Armenii Polacy przywiozą także do kraju trzy brązowe medale. Wywalczyli je: Oskar Grodzicki w kategoria do 52 kg, Igor Soczówka - do 54 kg oraz Zuzanna Gołębiewska w kategorii do 54 kg.

***

Polak dał pokaz skutecznej gry w finale singla w Bangkoku. Blisko medalu był polski mikst Alicja Bartnicka i Marek Pokwap.

Polscy piłkarze poznali potencjalnych grupowych rywali w mistrzostwach Europy w Niemczech.

Drugie zwycięstwo polskich piłkarek ręcznych w mistrzostwach świata.