Fręch i Hurkacz w II rundzie Australian Open

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2024 11:55
Magdalena Fręch i Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie w Melbourne pokonali reprezentantów gospodarzy.
Flagi z logo Australian Open w Melbourne
Flagi z logo Australian Open w Melbourne Foto: shutterstock.com/ymgerman

To był dobry dzień polskich tenisistów w Melbourne.
Najpierw Magdalena Fręch awansowała do II rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open.
Polka w meczu I rundy pokonała w Melbourne Australijkę Daria Saville 6:7 (5-7), 6:3, 7:5. W trzecim secie Fręch prowadziłą już 5:2, ale Australijka zdołała odrobić straty i doprowadziłą do wyniku 5:5. Kolejne dwa gemy wygrała jednak Polka. Mecz trwał 3 godziny i kwadrans.
Kolejną rywalką Magdaleny Fręch będzie Francuzka Caroline Garcia lub Japonka Naomi Osaka.

Potem Hubert Hurkacz także awansował do drugiej rundy.
Polak w pierwszej rundzie pokonał bez problemów Australijczyka Omara Jasikę 7:6 (7-4), 6:4, 6:2.
Kolejnym rywalem Hurkacza będzie Czech Jakub Mensik, który w I rundzie nieoczekiwanie wygrał 6:3, 7:5, 7:5 z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem.

Przypomnijmy, że wcześniej Magda Linette skreczowała w meczu z Dunką Karoliną Woźniacką w pierwszej rundzie. Polka po przegraniu pierwszego seta 2:6, w drugim przy stanie 0:2 poddała mecz z powodu kontuzji uda.

Iga Świątek zagra w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu z Amerykanką Sofią Kenin.