Hurkacz przegrał z Miedwiediewem, Zieliński w finale miksta

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2024 22:05
Hubert Hurkacz przegrał w ćwierćfinale Australian Open po pięciosetowym meczu. Jan Zieliński awansował do finału gry mieszanej w Melbourne.
Hubert Hurkacz
Hubert HurkaczFoto: PAP/EPA/LUKAS COCH

Wielkoszlemowy turniej tenisowy wkroczył w decydująca fazę ćwierćfinałów i półfinałów. I na tym etapie rywalizacji wciąż jeszcze mamy komu kibicować, a to za sprawa Huberta Hurkacza i Jana Zielińskiego.
Hurkacz miał szansę awansować do półfinału w Melbourne, ale ta sztuka mu się nie udała. W ćwierćfinale grał Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem. Pierwszego seta Polak przegrał po tie-breaku 6:7 (4-7), w drugim wygrał wyraźnie 6:2, trzeci set to z kolei popis Miedwiediewa, który zwyciężył 6:3. W czwartej Polak przegrywał już 2:4, ale odrobił straty i wygrał tego seta 7:5. Decydujący piaty set zakończył się jednak zwycięstwem Rosjanina 6:4. Mecz trwał ponad 4 godziny.

Nie powiodło się także Janowi Zielińskiemu i jego deblowemu partnerowi Monakijczykowi Hugo Nysowi, którzy w ćwierćfinale gry podwójnej przegrali z Niemcami Yannickiem Hanfmannem i Dominikiem Koepferem 4:6, 6:7 (3-7).
Zieliński miał jednak kolejną szansę aby zagrać w finale w Melbourne, tyle że w grze mieszanej i... tę szansę wykorzystał. Wraz z Tajwanką Su-Wei Hsieh w półfinale wygrał z Australijczykami Jaimee Fourlis i Andrew Harrisem 7:6 (10-8), 6:2.
Rywalami Zielińskiego i Hsieh w spotkaniu o tytuł będą Amerykanka Desirae Krawczyk i Brytyjczyk Neal Skupski.

W Melbourne grał dziś także nasz junior Tomasz Berkieta, który przegrał 4:6, 7:5, 5:7 z Australijczykiem Haydenem Jonesem mecz o awans do ćwierćfinału.
Więcej informacji w dźwiękowej wersji porannego przeglądu, oraz Sportowym podsumowaniu dnia.

04:16 Poranny przegląd sportowy - 24 stycznia 2024.mp3 Poranny przegląd sportowy - 24 stycznia 2024

03:27 Sportowe podsumowanie dnia - 24 stycznia 2024.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 24 stycznia 2024

***

W nocy z wtorku na środę polskiego czasu Zieliński zagra w Melbourne o półfinał debla, a Hurkacz o półfinał singla.

Po latach reprezentowania naszego kraju, saneczkarz Mateusz Sochowicz postanowił zawiesić karierę sportową.

We wtorek wyłoniono pierwszych półfinalistów wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Melbourne.