Piłkarze zrobili przedostatni krok w stronę EURO

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2024 01:00
Polska pokonała w Warszawie Estonię w półfinałowym meczu dwustopniowych baraży o mistrzostwa Europy w piłce nożnej.
Piłka nożna: Polska-Estonia
Piłka nożna: Polska-EstoniaFoto: PAP / Piotr Nowak

Piłkarska reprezentacja Polski pokonała Estonię 5:1 w półfinałowym meczu dwustopniowych baraży o EURO 2024. Mecz rozegrano na warszawskim stadionie PGE Narodowy.
Gole dla naszych barw strzelali: Przemysław Frankowski (22. minuta), Piotr Zieliński (50.), Jakub Piotrowski (70.) i Sebastian Szymański (77.) Piąta bramka dla Polski padła po samobójczym strzale Karola Metsa (74.). Honorowe trafienie dla Estończyków to zasługa Martin Vetkala, który zdobył gola w 78. minucie.

Rywalem Polski w finale będzie Walia, która zwyciężyła Finlandię 4:1. Mecz z Walią 26 marca w Cardiff.

05:15 21 marzec 2024 22_00_01.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 21 marca 2024

05:16 22 marzec 2024 07_46_40.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 22 marca 2024

***

Jakub Kaliski wybrał się do Stanów Zjednoczony na dwa mecze San Antonio Spurs, a po powrocie do kraju odwiedził Strefę Sportu i opowiedział o swoich wrażeniach oraz grze Jeremiego Sochana.

Biegacz reprezentujący AZS Łódź - Maksymilian Szwed wdarł się przebojem do czołówki polskich czterystumetrowców.

Polskie kluby świetnie spisują się w europejskich pucharach w siatkówce. Puchar Challenge zdobył Projekt Warszawa, a w Pucharze CEV najlepsza okazała się Asseco Resovia Rzeszów. Jastrzębski ma szansę zwyciężyć w Lidze Mistrzów.