Kamil Stoch jedenasty w Planicy

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2024 22:05
Polski skoczek już po raz trzeci w tym sezonie zakończył zawody Pucharu Świata na jedenastej pozycji.
Kamil Stoch na mamuciej skoczni w słoweńskiej Planicy
Kamil Stoch na mamuciej skoczni w słoweńskiej PlanicyFoto: Shutterstock.com/krumcek

Kamil Stoch był najlepszy z Polaków i zajął jedenaste miejsce - podczas zawodów Pucharu Świata w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy. Stoch skoczył 213 m i 218,5 m za co otrzymał notę 403,2 pkt.
Do drugiej serii awansowała jeszcze trójka naszych zawodników - Aleksander Zniszczoł był 14., Piotr Żyła 23., a Dawid Kubacki 32.
Wygrał Słoweniec Peter Prevc przed Austriakiem Danielem Huberem i Norwegiem Johannem Andre Forfangiem.
W sobotę o godzinie 9.30 w Planicy rozpocznie się konkurs drużynowy. Polacy wystąpią w składzie: Żyła, Stoch, Kubacki, Zniszczoł. Natomiast w niedzielę odbędzie się ostatni w sezonie konkurs indywidualny z udziałem 30 najlepszych zawodników Pucharu Świata.

03:24 Sportowe podsumowanie dnia - 22 marca 2024.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 22 marca 2024

***

Darek Fiuk

Stefan Kraft zwyciężył w klasyfikacji generalnej cyklu Raw Air oraz zdobył Kryształową Kulę za wygraną w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dobra postawa Aleksandra Zniszczoła w Vikersund.

Polskie kluby świetnie spisują się w europejskich pucharach w siatkówce. Puchar Challenge zdobył Projekt Warszawa, a w Pucharze CEV najlepsza okazała się Asseco Resovia Rzeszów. Jastrzębski ma szansę zwyciężyć w Lidze Mistrzów.

Polska pokonała w Warszawie Estonię w półfinałowym meczu dwustopniowych baraży o mistrzostwa Europy w piłce nożnej.