Polska drużyna piąta w Planicy

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2024 22:05
Z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru, druga seria zawodów konkursu drużynowego lotów narciarskich w słoweńskiej Planicy została odwołana.
Skocznia w Planicy
Skocznia w Planicy Foto: Shutterstock.com/Stefano Carnevali

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł zajęli piąte miejsce w konkursie drużynowym lotów narciarskich w słoweńskiej Planicy. Zawody z powodu trudnych warunków atmosferycznych zostały zakończone po pierwszej serii.
Najdalej z Polaków skoczył Zniszczoł, który uzyskał - 224,5 m.
Wygrali Austriacy przed Słoweńcami i Norwegami.
W pierwszej serii doszło do groźnych upadków. Najpierw Włoch Giovanni Bresadola po lądowaniu na 226 m miał wywrotkę, po której nastąpiła przerwa. Zawodnik został zwieziony z zeskoku na noszach. Po nim Słoweniec Timi Zajc uzyskał 242,5 m, ale on także skoku nie ustał. Reprezentant gospodarzy nie doznał żadnych obrażeń, sam zszedł ze skoczni.
W niedzielę odbędzie się ostatni w sezonie konkurs indywidualny z udziałem 30 najlepszych zawodników Pucharu Świata.

Więcej informacji z innych sportowych aren w Sportowym weekendzie, a także Sportowym podsumowaniu dnia.

03:12 Sportowy weekend - 23 marca 2024.mp3 Sportowy weekend - 23 marca 2024

03:07 Sportowe podsumowanie dnia - 23 marca 2024.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 23 marca 2024

***

Darek Fiuk

Stefan Kraft zwyciężył w klasyfikacji generalnej cyklu Raw Air oraz zdobył Kryształową Kulę za wygraną w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dobra postawa Aleksandra Zniszczoła w Vikersund.

Polska pokonała w Warszawie Estonię w półfinałowym meczu dwustopniowych baraży o mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Polski skoczek już po raz trzeci w tym sezonie zakończył zawody Pucharu Świata na jedenastej pozycji.