Aleksander Zniszczoł na podium w kończącym sezon konkursie lotów w Planicy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2024 22:05
Polski skoczek zajął trzecie miejsce w ostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy.
Aleksander Zniszczoł
Aleksander Zniszczoł Foto: Rafał Oleksiewicz

To było udane zakończenie sezonu w wykonaniu polskich skoczków. Aleksander Zniszczoł skoczył (237 m i 237,5 m), co dało mu trzecie miejsce w kończącym sezon konkursie Pucharu Świata lotów w słoweńskiej Planicy. Piąte miejsce zajął Piotr Żyła (230 i 240 m - 424.9 pkt.), Kamil Stoch był 16. (227,5 i 223 m - 392.8 pkt.), a Dawid Kubacki 29. (194 i 187,5 m - 294.3 pkt.).
Wygrał Austriak Daniel Huber, a drugi był Słoweniec Domen Prevc. Czwarte miejsce zajął Austriak Stefan Kraft, który już wcześniej zapewnił sobie trzecią w karierze Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej.
Niedzielne zawody były pożegnalnym występem dla Słoweńca Petera Prevca, który w kończącym jego karierę konkursie zajął 6. miejsce.

03:41 Sportowe podsumowanie dnia - 24 marca 2024.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 24 marca 2024

***

Darek Fiuk

Polska pokonała w Warszawie Estonię w półfinałowym meczu dwustopniowych baraży o mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Polski skoczek już po raz trzeci w tym sezonie zakończył zawody Pucharu Świata na jedenastej pozycji.

Z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru, druga seria zawodów konkursu drużynowego lotów narciarskich w słoweńskiej Planicy została odwołana.