Piłkarze ręczni Industrii Kielce bliżej ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 08:01
W pierwszym meczu 1/8 finału polski zespół wygrał na wyjeździe z duńskim GOG 33:25.
Piłka ręczna
Piłka ręcznaFoto: Darek Matyja

Piłkarze ręczni Industrii Kielce zrobili pierwszy krok w stronę awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu 1/8 finału mistrzowie Polski wygrali na wyjeździe z duńskim GOG 33:25.
Mecz tak naprawdę rozstrzygnął się w pierwszej połowie. W ataku brylował - Alex Dujshebaev, popisowo grała obrona, a w bramce nie do pokonania był - Andreas Wolff. Niemiec już po 20 minutach miał na swoim koncie osiem udanych interwencji, broniąc w tym czasie z ponad 60-procentową skutecznością.
Rewanżowe spotkanie z GOG rozegrane zostanie trzeciego kwietnia w Kielcach. Zwycięzca rywalizacji w ćwierćfinale zmierzy się z niemieckim SC Magdeburg.

03:38 Poranny przegląd sportowy - 28 marca 2024.mp3 Poranny przegląd sportowy - 28 marca 2024

02:44 Sportowe podsumowanie dnia - 27 marca 2024.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 27 marca 2024

***

Darek Fiuk

Polski skoczek zajął trzecie miejsce w ostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy.

We wtorek Polska zagra z Walią w finale baraży o awans na mistrzostwa Europy w Niemczech.

Polska w finale baraży wygrała w Cardiff z Walią po rzutach karnych 5:4.