Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock przegrali z PSG w LM

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2024 08:05
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów - wicemistrzowie Polski przegrali u siebie z francuską drużyną 26:30.
Michał Daszek podczas meczu piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock
Michał Daszek podczas meczu piłkarzy ręcznych Orlen Wisły PłockFoto: Shutterstock.com/Dziurek

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przegrali przed własną publicznością z mistrzem Francji Paris Saint Germain 26:30.
W pierwszej połowie płocczanie nieźle bronili i wykorzystywali błędy francuskiej ekipy. W rezultacie przez pierwszy kwadrans Wisła prowadziła jedną bramką. W 21. min goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie (8:10), a trzy minuty później, przy stanie 9:11, trener gospodarzy Xavi Sabate poprosił o przerwę w grze.
To pomogło drużynie w koncentracji i w 28. min, po golu z rzutu karnego Przemysława Krajewskiego i trafieniu Dawida Dawydzika, Orlen Wisła doprowadziła do remisu 11:11. Jednak na przerwę schodziła ze stratą jednego gola do rywali.
Trzy pierwsze minuty drugiej połowy, były bardzo dobre w wykonaniu płockiej drużyny. W 33. min na tablicy był remis 14:14. Ale w następnym fragmencie Jannicka Greena w bramce zastąpił Andreas Palicka i w 36. min goście prowadzili 17:14.
Między słupki wrócił Green, ale to wcale nie pomogło płockiej drużynie, która nie potrafiła wykorzystać swoich sytuacji, za to rywale trafiali niemal po każdej akcji. W 41. min powiększyli przewagę do czterech goli, a w 43. było już pięć bramek różnicy (16:21).
W 46. min na tablicy był wynik 18:23 i wtedy do płockiej bramki wszedł Mirko Alilovic. Dwie interwencje i w 49. min było 20:23, co wlało odrobinę nadziei w serca kibiców. Nie na długo, bo w 55. min znowu było pięć bramek różnicy.
Ostatecznie polski zespół w rewanżowym meczu, 4 kwietnia będzie musiał odrobić czterobramkową stratę.

Więcej informacji z innych sportowych aren w Sportowym podsumowaniu dnia oraz Porannym Przeglądzie Sportowym.

03:01 Sportowe podsumowanie dnia - 28 marca 2024.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 28 marca 2024

04:32 [CZWORKA]CZWORKA (mp3) 29 marzec 2024 07_44_01.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 29 marca 2024

***

Darek Fiuk

We wtorek Polska zagra z Walią w finale baraży o awans na mistrzostwa Europy w Niemczech.

Polska w finale baraży wygrała w Cardiff z Walią po rzutach karnych 5:4.

W pierwszym meczu 1/8 finału polski zespół wygrał na wyjeździe z duńskim GOG 33:25.