Daria Pikulik wygrała wyścig Dookoła Mouscron

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2024 22:05
Reprezentantki Polski spędziły Święta udanymi startami w kolarskich wyścigach.
Daria Pikulik
Daria Pikulik Foto: media społecznościowe Darii Pikulik

To były bardzo pracowite ale i udane Święta Wielkiej Nocy dla reprezentantek Polski startujących w zawodowym peletonie kolarskim na trasach w Belgii.
W niedzielę druga w wyścigu Dookoła Flandrii była Katarzyna Niewiadoma, a w świąteczny poniedziałek w wyścigu Dookoła Mouscron zwyciężyła inna nasza zawodniczka - Daria Pikulik. Na 33. miejscu finiszowała Marta Jaskulska.

Natomiast w Hiszpanii jazdą na czas rozpoczął się w poniedziałek inny wyścig Kolarski Dookoła Kraju Basków. Wygrał Słoweniec Primoż Roglić, a Michał Kwiatkowski był 20.

Więcej informacji z innych sportowych aren w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

03:46 [i] 01 04 2024 - SPD - dm.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 1 kwietnia 2024

***

Polka przegrała tylko z Włoszką Elisą Longo Borghini.

Iga Świątek ma już prawie 2800 punktów przewagi nad drugą w zestawieniu - Białorusinką Aryną Sabalenką.

Po wzmocnieniach składu polscy koszykarze stają się jednym z faworytów w walce o miejsce w olimpijskim turnieju w Paryżu.