Wisła zagra z Pogonią w finale piłkarskiego Pucharu Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2024 07:55
Wisła Kraków wygrała w półfinale Pucharu Polski z Piastem Gliwice, a Pogoń Szczecin pokonała po dogrywce Jagiellonią Białystok.
Szymon Sobczak z Wisły Kraków
Szymon Sobczak z Wisły KrakówFoto: PAP / Art Service

Środowe mecze półfinałowe piłkarskiego Pucharu Polski wyłoniły dwie drużyny, które zmierzą się w meczu finałowym decydującym o zdobyciu tego trofeum.
W pierwszym półfinale pierwszoligowa Wisła Kraków wygrała 2:1 z ekstraklasowym Piastem Gliwice. Gole dla krakowian strzelili: Szymon Sobczak w 1. minucie i Hiszpan Jesus Alfaro w 37. minucie. Honorową bramkę dla Piasta zdobył Ariel Mosór w 54. minucie
W drugim półfinale zajmująca 6. miejsce w tabeli ekstraklasy Pogoń Szczecin pokonała po dogrywce 2:1 lidera ekstraklasy Jagiellonię Białystok.
W podstawowym czasie gry był remis 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 59. minucie po golu Greka Eftimisa Kulurisa, a dwadzieścia minut później wyrównał Bartłomiej Wdowik. Bramkę na wagę awansu strzelił w 98. minucie Norweg Fredrik Ulvestad.

Finał Pucharu Polski zostanie już tradycyjnie rozegrany na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie 2 maja.

Więcej informacji - także z innych aren sportowych - w dźwiękowej wersji Przeglądu.

04:45 PS - 4 kwietnia 2024.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 4 kwietnia 2024

***

Polka w drugiej rundzie pokonała w trzech setach wyżej notowaną Ukrainkę Dajanę Jastremską.

Reprezentanci Polski w zapasach odwiedzili Strefę Sportu - opowiedzieli o swoich karierach sportowych i... życiu prywatnym.

Industria Kielce po raz drugi wygrała z duńskim zespołem GOG Handbold i zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.